28
kwi

Co możemy robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeśli sprytnie podejdziemy do tego, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być także być zbyt – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracownikowi się należy. Jednakże nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie siedzieć w długi weekend we własnym mieszkaniu, ogrodzie albo na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem może być wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Tallina, Paryża bądź Florencji.

Każdego roku, szczególnie wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże pieczywo. To dobrze, przecież poznawanie odmiennych krajów, społeczeństw, jedzenia, itp. jest niezmiernie interesujące, ale także rozwijające nas. Na wycieczkę możemy udać się samemu, ewentualnie z grupą bliskich, lecz również z biurami podróży. Na pewno ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeżeli chcemy spędzić długi weekend w Palermo – np., sam dojazd to niemały koszt. Choć nie jest to regułą. Wydaje się jednak, że oba rozwiązania mają dużo zalet.

Dla osób, które wolą jechać samochodem, a na dodatek nie mają wiele czasu i pieniędzy, można polecić poznawanie naszego kraju. W końcu choćby Sandomierz to miejsce, w którym możemy bardzo miło spędzić weekend. Bardzo interesujące są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które nie przepadają za tłumami, definitywnie odradza się wyjazd do Zakopanego. Zakopane to szalenie popularna miejscowość, lecz gdy są długie weekendy, stolica polskich Tatr jest niemalże oblężona przez podróżnych – w szczególności warszawiaków.
źródło: http://creativehubgroup.pl, psiatv.pl, aofn.pl, http://www.firmaprzewozowagdansk.pl

Inne wpisy:

Comments are closed.